Aktuálně

Podpora pro Moto GP na dva roky

Jihomoravští krajští zastupitelé schválili 60 milionů korun z krajské kasy na zalistovací (tj. licenční) poplatky konání dvou ročníků závodů Mistrovství světa silničních motocyklů v Brně v roce 2020 a 2021. Letošní česká část seriálu mistrovství světa – Velká cena ČR se pojede na Masarykově závodním okruhu v Brně od 7. do 9. srpna, avšak letos kvůli koronavirové krizi bez diváků. (Pokračování textu…)

Poslední zastupitelstvo kraje udělá tečku za zpochybňováním ZÚR

Zmatky v územním a investičním plánování Jihomoravského kraje a města Brna vypočetl pro média vytrvalý kritik většiny liniových dopravních staveb v tomto regionu doc. Petr Firbas z Brna. To přesto, že Jihomoravský krajský, Nejvyšší i Ústavní soud ČR odmítl jako nedůvodné stížnosti mnohaletých notorických odpůrců Zásad územního plánu kraje a v nich zakreslených tras budoucí severojižní dálnice napříč krajem, železničních tratí s novým hlavním vlakovým nádražím v Brně v lokalitě u řeky nebo výhledových vysokorychlostních železnic. (Pokračování textu…)

Dětská speleoterapie získá novou základnu

Tradiční léčebna dýchacích potíží dětí jejich pobyty v přírodní atmosféře Císařské jeskyně v Ostrově u Macochy v Moravském krasu dostane konečně novou pobytovou základnu. Sloužit má malým pacientům, zdravotnickému i jinému personálu a rodičům doprovázejícím děti. Stará zchátralá budova u léčebné jeskyně dávno nevyhovuje potřebě moderní doby.
(Pokračování textu…)