Přes 26 milionů Kč na nové sanitky

Publikoval Správce webu v

Aktuálně dvanácti novými sanitními vozy za více než 26 milionů korun (bez DPH) posílí Jihomoravský kraj vozový park Zdravotnické záchranné služby JMK (ZZS JMK) a Nemocnice Kyjov. Rozhodla o tom krajská rada.

„Záchranáři dostanou deset nových sanitek v hodnotě přesahující 24 milionů korun, do Kyjova poputují dvě auta v souhrnné hodnotě 1,8 milionu korun. Jde o součást dlouhodobé obměny vozového parku. Vozidla pro záchranku by měla být podle návrhu smlouvy dodána do konce letošního roku. Sanitky jsou ve stálém razantním provozu, rychle se opotřebovávají a část jejich vozového parku je v poruše či v opravě.

Očekáváme, že do září dostaneme také objednávku, kterou jsme učinili již před koncem loňského roku – ta je na dalších deset sanitních vozů pro ZZS JMK. Obnova vozového parku je potřebná a abychom zajistili poskytování neodkladné zdravotní péče na území kraje, je potřeba podnikat i tyto nákladné, ale nutné nákupy – v letošním roku tak půjde o celých dvacet nových sanitek pro zdravotnickou záchrannou službu,“ uvedl krajský zdravotní rada Milan Vojta.