Projekt Odborného léčebného ústavu se blíží realizaci

Publikoval Správce webu v

Společnost Thermal Pasohlávky u Novomlýnských nádrží na Břeclavsku připravuje již šestý rok projekt výstavby Odborného léčebného ústavu (OLÚ) i v návaznosti na předchozí rozhodnutí akcionářů.

V roce 2017 bylo vydáno územní rozhodnutí na stavbu OLÚ, Avšak projekt byl pro nedostatek finančních prostředků ve společnosti odložen. Po prodeji sousedních pozemků na stavbu nových termálních lázní čínské společnosti Risesun v lednu 2019 byly znovu zahájeny práce na přípravě výstavby tohoto rehabilitačního ústavu. Aktuálně je projekt v takové fázi připravenosti, že byl 12. prosince 2019 představen zastupitelům Jihomoravského kraje, kteří záměr schválili.

Hlavní záměr projektu, je vybudovat ústav s kapacitou 220 lůžek, zajišťující léčebně rehabilitační péči stabilizovaných pacientů po těžkých úrazech či operacích, přímo navazující na nemocniční péči. Díky úzkému propojení s nemocniční péči nejen v Jihomoravském kraji bude zajištěna návaznost na komplexní přístup kehlavně s poruchou pohybového aparátu zlepšení stavu pacientů v co nejkratším termínu a tím i zajištění jejich co nejrychlejšího návratu do běžného života. O realizaci i financování projektu rozhodne zastupitelstvo v únoru 2020. Celková výše investice je asi 530 milionů Kč  z prostředků Thermalu Pasohlávky a Jihomoravského kraje. V případě schválení projektu lze očekávat zahájení stavby ústavu v roce 2021 a uvedení do provozu v průběhu roku 2023.

„Ministerstvo zdravotnictví ČR vypsalo výběrové řízení na tento typ péče a Thermal Pasohlávky se ho bude účastnit v lednu příštího roku. Jednáme s nemocnicemi v Jihomoravském kraji a Kraji Vysočina k uzavření dohody o spolupráci. Máme také mnoho podpůrných dopisů od významných kapacit z oboru, které výstavbu OLÚ podporují. Jsme si vědomi, že nejde o malý projekt, ale současně jsme přesvědčeni, že za výše uvedenou částku získá kraj velmi kvalitní a důležitou součást systému zdravotnictví na jižní Moravě,“ uvedla radní Jihomoravského kraje Taťána Malá.

„Projekt má naši plnou podporu. Přinese nové postupy léčení i nové pracovní příležitosti,“ konstatoval předseda jihomoravského krajského komunistického klubu zastupitelů Stanislav Navrkal.